אמהות מקשיבות לקולן הפנימי

ההתמקדות מתאימה לכולן, אבל עבור אמהות באופן ספציפי היא יכולה להיות כלי משמעותי, תומך ומחזק. 
היא מספקת שער, פתח לעצמנו, ויכולה להיות עוגן משמעותי במיוחד בתקופות האלה שבהן הכל מרגיש כאוטי, מפעיל, מבלבל….

האמהות

האמהות מפגישה אותנו עם עצמנו, יום יום, שעה שעה. היא מביאה אלינו כל כך הרבה שאלות, תהיות, דילמות ותחושות סותרות: זיכרונות מהילדות שלנו; ההורות שאני חוויתי לעומת ההורות שאני מבקשת להעניק; הפער הכואב לפעמים בין האידיאל והשאיפה לבין המציאות; אינטרקציות אינסופיות, בראש ובראשונה עם הילדותים ועם בני או בנות הזוג, ואז הסביבה הקרובה והרחוקה, נשות חינוך, חברים של הילדים, הורים של החברים... וואו. זה לא נגמר.

קולות חיצוניים

וברקע, כל הזמן יש שלל קולות שרק אומרים לנו מה אנחנו צריכות לעשות. מה אנחנו חייבות. כמה אנחנו טועות, איזה נזק אנחנו עושות. יועצת כזאת ויועצת אחרת, אחות טיפת חלב, הדוד ההוא, הדודה הזאת, השכנה מהמכולת. רגע! שקט. תנו לי לשמוע את עצמי.

מרחב

אני מאמינה שלכל אמא מגיע שיהיה לה את המרחב הזה שבו היא יכולה להניח את עצמה. להביא אותה במלואה, את כל החלקים שלה. את כל הקולות, הפנימיים וגם החיצוניים. מרחב בטוח שאפשר יהיה לעשות בו קצת סדר פנימי. לייצר הפרדה, מה שלי ומה לא? לאט לאט לקלף שכבה שכבה ולהגיע ללב של העניין. לגרעין. לקול הפנימי.

הקול הפנימי

הקול הזה של האימא שאנחנו, שנוצר ברגע שהופרו בנו חיים ואולי אפילו עוד קודם, הקול הזה שיודע, ושיש כל כך הרבה מסביב שלפעמים מרחיק אותנו ממנו. אנחנו לא מצליחות לשמוע. שומעות אבל בקול ענות חלושה. שומעות ואז זה מיד בורח כי מתחילה סימפוניה, יש מצב שאפילו צורמת, של קולות אחרים שמפעילים ומעוררים אותנו.

דברים שכתבתי על האמהוּת שלי

אותה מציאות בגרסה כל כך שונה

מכירות את הרגעים האלה שבהם הפער בין הצורך שלי כבת אדם לרגע עם עצמי, קצת שקט, קצת לעכל את מה שעובר עליי – לבין המציאות של ילדים דורשניים וצמאי תשומת לב, הוא פשוט גדול מדי?!
כתבתי כאן על איך ההתמקדות עזרה לי (במרחק של שנה!) לחוות את אותה המציאות, בצורה ממש שונה

קראי עוד »

שינה

הילדה שהייתי, שהיה לה קשה להירדם ושנאה לשכב לבד בחושך עד שנרדמה, משכיבה את הילדים שלי לישון כל לילה

קראי עוד »

מדרגות

איך האישה שמטיילת כל בוקר עם הכלב שלה ואנחנו פוגשים בדרך אל הגן, עזרה להיזכר איזה אמא סבבה אני?

קראי עוד »